Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на telegram

Рішення про закриття рахунку банк може ухвалити, коли не може оцінити походження коштів

У вересні почали діяти нові правила поводження банків з клієнтськими рахунками. Вони регулюють питання, пов’язані з відкриттям, закриттям рахунків і депозитів.Наразі будь-який банк може ухвалити рішення про закриття рахунку клієнта на підставі рішення про припинення ділових відносин із ним.Банк може ухвалити таке рішення, оцінивши ризики обслуговування клієнта з точки зору фінансового моніторингу. Рахунок закриють, якщо банк не зможе оцінити походження коштів клієнта, переконатися в законності походження тощо.Водночас банкіри стверджують, що не можна говорити, що клієнт про це не дізнається, або втратить при цьому свої кошти.

За словами начальника юридичного управління одного з комерційних банків Олександра Ярецького, у разі припинення ділових відносин і закриття рахунку, кошти з рахунку можуть бути виплачені клієнтові через касу банку або переведені на рахунок клієнта, відкритий в іншому банку.Крім цього, НБУ заборонив банкам закривати поточні рахунки клієнтів, якщо грошові кошти заморожені відповідно до законодавства з питань фінмоніторингу.

“Це означає неможливість для клієнта розпоряджатися такими замороженими коштами до закінчення процедури їхнього блокування”, – додав Ярецький.

Додати коментар

Останні новини