Новини

Свіжі новини України, новини Хмельниччини, останні новини з-за кордону, новини політики, економіки, спорту, культури, технологій, шоу-бізнесу

Від села до одного із мікрорайонів обласного центру

На 9 окремих мікрорайонів розділений Хмельницький. Усі вони різні за розміром, наявністю забудов та цікавих місцин. Проте, кожен мешканець найкращим назве саме свій. Адже тут він зростав, знайшов перших щирих друзів і знає кожну стежину. Наші журналісти рушили на екскурсію мікрорайонами, аби розповісти історію кожного та, можливо, відкрити невідомі факти. Першим стало Лезневе.

Децентралізація «під примусом»: від чого страждають «багаті» громади

Децентралізація – на фінішній прямій. Перший етап реформи розпочався у 2014-му. Відтоді хмельницькі владці вчилися ефективно наповнювати бюджет та покращувати умови проживання в місті. І коли все вже було налагоджено, Уряд затвердив приєднання ще 24 населених пунктів. Як зараз налагоджують життя великої громади – про це у сюжеті.

Навчитися найважливішому – врятувати життя

Правильність, швидкість та рішучість – основні принципи надання першої допомоги. Ми усі стикалися із ситуаціями, коли хтось потребує невідкладного порятунку: ДТП, нещасний випадок, втрата свідомості, а інколи це необхідно нам самим. Що насправді треба знати про порятунок та як діяти, коли раптом трапилося лихо, судовим охоронцям розповів фахівець. Разом із тим, розвінчав міфи, що вбивають.

Етнофестиваль «Колодар» у Славуті зібрав понад пів тисячі учасників

Вихідними у Славуті відгуляли ІІ Міжнародний етнофестиваль «Колодар». Учасниками дійства стали колективи з різних куточків країни, що відтворювали особливості своєї культури та колориту у запальних піснях і танцях. В режимі онлайн долучилися і гурти з-за кордону. Краяни та гості, у свою чергу, дивували смачною кухнею та іншими цікавинками. Більше – дивіться у сюжеті.

Новодунаєвецька громада відсвяткувала 107 років утворення станції

У першу неділю серпня у селищі Дунаївці традиційно відзначають День заснування залізничної станції. Навколо неї виріс населений пункт, а згодом і Новодунаєвецька громада, до складу якої увійшло 18 сіл. Як святкували цей день станційці – дивіться у сюжеті.

Видача е-лікарняних стартувала у медзакладах Хмельницької громади

Перехідний період впровадження електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність у закладах охорони здоров’я в Україні почав діяти з 4 червня поточного року. Тепер же е-лікарняні з’явилися і у медзакладах Хмельницького. Як це працює та що змінилось для лікарів і пацієнтів – дивіться.

Хмельницький обласний центр служби крові потребує донорів

Передбачити нещасні випадки неможливо, однак варто докласти усіх зусиль, аби оперативно надати допомогу постраждалим. У ситуаціях, коли пацієнт потребує переливання крові або плазми, матеріал отримують з існуючого банку крові Хмельницької обласної станції переливання крові. Аби необхідної рідини завжди було вдосталь, потрібні донори. Чому варто поповнити їхні лави – дивіться у сюжеті.

Автотроща у селі Веселівка: деталі з місця події

Декількагодинний затор, із сотнями легковиків та важковагових автівок утворився за 23 кілометри від обласного центру, напередодні, ближче до вечора. Свою роботу там припили і дорожники, однак не вони стали причиною перешкоди руху транспортним засобам, а страшна біда, що за короткий час забрала життя трьох людей. Що трапилось – розкажуть наші журналісти, що побували на місці …

Автотроща у селі Веселівка: деталі з місця події Докладніше & raquo;

У Хмельницькій міській лікарні майже 20 років практикують операції малоінвазивним методом

Хірургія ніколи не стоїть на місці. Лікарі всього світу шукають нові можливості надання невідкладної допомоги пацієнту із найменшими втручаннями в організм. Один із найвідоміших наразі способів – малоінвазивний. Так уже майже 20 років оперують в Хмельницькій міській лікарні. Нашу знімальну групу запросили на одне із таких втручань.

Персональну виставку Опанаса Заливахи презентували у художньому музеї

Національні мотиви та життєвий досвід – на полотнах. У Хмельницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки «Громадянський інстинкт» Опанаса Заливахи. На жаль, митця уже немає серед живих. Тому його творчість представляла донька Ярина.