Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на telegram

Центральна виборча комісія (ЦВК) змінила процедури визначення органом ведення державного реєстру виборців виборчої адреси.


ЦВК виключила вимогу щодо документального підтвердження фактичного місця проживання виборця, повідомляє пресслужба комісії.
У відповідній заяві необхідно лише вказати адресу житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.
Щоб змінити виброчу адресу, необхідно зайти у кабінет на сайті Державного реєстру виборців, знайти в ньому розділ “Заяви та запити”, натиснути на “Звернення щодо зміни виборчої адреси”. Заходити необхідно за допомогою електронного підпису. Потім треба заповнити відповідну заяву та поставити електронний підпис.
На вказану електронну пошту має прийти підтвердження з реєстру.
Змінити виборчу адресу таким чином можна до 10 вересня поточного року.
Раніше парламент дав можливість українцям голосувати не за місцем реєстрації, а за місцем проживання, щоправда, адресу, за якою мешкає людина, необхідно підтвердити відповідними документами.
За інформацією Державного реєстру виборців, станом на 15 серпня 2020 року процедурою зміни виборчої адреси скористалися 42 особи, які зареєстровані в Хмельницькій області, але мають намір голосувати в інших регіонах – там, де фактично мешкають. Натомість у виборах на Хмельниччині братимуть участь 30 осіб, зареєстрованих в інших областях. Ще 77 мешканців Хмельницької області змінили свою виборчу адресу в межах регіону.
Найбільше звернень про зміну виборчої адреси в громаду зареєстровано щодо Кам’янець-Подільської та Славутської міських громад: 20 і 15 звернень відповідно. Найбільше звернень щодо зміни виборчої адреси з громади зареєстровано від громадян, зареєстрованих у Кам’янець-Подільській та Хмельницькій міських громадах: 16 і 13 відповідно
Нагадаємо, Верховна Рада України призначила чергові місцеві вибори на 25 жовтня поточного року.

Додати коментар

Останні новини